herb MKS Mianów
LKS Dąbrówka   MKS Mianów

2010-05-02, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

Przed wyjazdem do Dąbrówki spodziewaliśmy się trudnego spotkania. Historia spotkań w Dąbrówce pomiędzy miejscowym LKS-em a MKS-em Mianów przemawiała za gospodarzami. MKS jeszcze nigdy nie wywiózł choćby punktu z tego gorącego terenu (porażki 3:5 i 2:3). I niestety tradycji stało się zadość. MKS Mianów poległ  z LKS Dąbrówka 2 : 5 .

Miłe złego początki. MKS dobrze rozpoczął mecz. Kilka ciekawych akcji mogło napawać optymistycznie. Zwłaszcza,że po niespełna 20 minutach gry MKS objął prowadzenie. Centra w pole karne, bramkarz piąstkuje piłkę i do tejże piłki dopada Sławomir Barański i z ok 20 metrów posyła ją do bramki. A więc prowadzenie 1:0. Już w następnej akcji ponownie Sławomir Barański tym razem z rzutu wolnego uderza piłkę...i..niestety poprzeczka. Potem do głosu zaczęli dochodzić piłkarze gospodarzy. Jedną z akcji zakończyli golem, napastnik Dąbrówki minął 3 naszych obrońców ,a  także bramkarza i strzelił do pustej bramki. Wynik remisowy 1-1. Jednak kilka akcji poźniej gospodarze meczu wyszli na prowadzenie 2-1. Wydawało się, że takim rezultatem zakończy się pierwsza połowa meczu ,jednak wtedy to po składnej akcji lewą stroną boiska Przemysława Mazurkiewicza i Rafała Adriańczyka ten  drugi umieścił piłke w siatce. Wynik remisowy nie trwał długo. Powtórzyła się sytuacja z poprzedniego spotkania z Tornado Łódż, kiedy to MKS doprowadza do remisu a, akcję poźniej traci głupią bramkę. Tak było i teraz, Dąbrówka zdobyła trzecią bramkę i na przerwę piłkarze schodzili przy stanie 3:2 dla LKS-u. W przerwie MKS Mianów dokonał dwóch zmian. Drugą połowę MKS zaczął od ataków, jednak to nie piłkarze gości zdobywali bramki. Grając z kontry Dąbrówka podwyższyła wynik najpierw na 4-2 a potem na 5-2. Przy piątej bramce piłkę źle wybił nasz bramkarz, z czego skorzystał gracz gospodarzy i precyzyjnym strzałem zdobył gola. LKS Dąbrówka miała jeszcze szansę na podwyższenie rezultatu, jednak ich napastnik przestrzelił rzut karny. Swoje szanse na zniwelowanie strat miał także MKS , ale niestety się nie udało. Mecz obfitował w wiele starć i spięć. Sędzia ,który tego dnia był słabo dysponowany podejmował wiele niezrozumiałych decyzji pokazał 6 żółtych kartek ( 4 dla gospodarzy, a 2 dla gości). Wynik końcowy: LKS Dąbrówka 5 , MKS Mianów 2 .  Trwa passa kiedy strzelamy minimum 2 bramki w meczu, szkoda tylko, że też sporo ich tracimy po głupich błędach.

LKS Dąbrówka  5 : 2  MKS Mianów

Bramki: S. Barański , R. Adriańczyk