herb MKS MIANÓW
Pisia Zygry   MKS MIANÓW

2012-04-22, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

W drugiej wiosennej kolejce MKS Mianów udał się na mecz do Szadku , gdzie swoje mecze rozgrywa Pisia Zygry. Mecze pomiędzy MKS-em , a Pisią to swego rodzaju derby (obie miejscowości dzieli 15 km), które zawsze obfitowały w wiele emocji jak i goli, czyli tego co kibice lubią najbardziej. Pisia po szczęśliwym remisie w Wartkowicach miała jeden cel: powstrzymać lidera z Mianowa. MKS Mianów rozpoczyna spotkanie z dwoma zmianami w porównaniu do meczu z Sazanem: po raz pierwszy w podstawowym składzie na boisku meldują się Włodzimierz Marciniak oraz Adam Golański. Po ponad kwadransie gry goście za sprawą Arkadiusza Bedy wychodzą na prowadzenie. Ok 25 metrów od bramki, środek pola, Arek decyduje się na strzał, a piłka przy pomocy wiatru płatając figla bramkarzowi Pisii wpada mu za „kołnierz”. Niestety MKS nie cieszył się z prowadzenie zbyt długo, ponieważ  Pisia za sprawą swojego napastnika, który wykorzystując niezdecydowanie obrońcy wyrównuje stan meczu na 1 : 1. Jednak na bramkę gospodarzy, goście odpowiedzieli najlepiej jak tylko mogli Adam Golański dostaje piłkę na lewej stronie, i z narożnika pola karnego postanawia uderzyć, chwile poźniej piłka zatrzepotała w siatce. Tak więc MKS prowadził 2 : 1. W międzyczasie Pisia wykonywała kilka stałych fragmentów gry, jednak bez powodzenia. A gdy do zakończenia pierwszej części spotkania pozostawało kilka minut MKS zdobył bramkę numer 3.  Autorem ponownie był Arek Beda , który tym samym trafił po raz 12 w sezonie. Do przerwy 3 : 1 dla występującego w niebieskich strojach MKS-u Mianów. Taki wynik zapowiadał, że Pisia nie mając nic do stracenia w drugiej połowie rzuci się do odrabiania strat. I stało się to szybciej niż ktokolwiek się spodziewał 5 minut po przerwie, rzut wolny dla Pisii w okolicach pola karnego, do piłki podchodzi drugi z napastników gospodarzy, który pewnie pozazdrościł bramki swojemu koledze z linii ataku i wykorzystując złe ustawienie naszego bramkarza umieszcza piłkę w siatce MKS-u. Pisia zwietrzyła szansę na korzystny wynik i w drugiej połowie inicjatywa należała do niej. Jednak MKS raz powinien wykorzystać groźna kontrę, kiedy po dośrodkowaniu z prawej strony Łukasza Piasecznego piłka trafiła do zupełnie niepilnowanego Arka Bedy, jednak ten fatalnie skiksował i z akcji wyszły nici. W ostatniej minucie meczu mocniej zabiły serca kibicom z Mianowa, kiedy to zakotłowało się pod bramką ich zespołu. Jeden, drugi strzał obronił Waldek Staszek, a przy kolejnym z pomocą pospieszyli mu obrońcy, wybijając piłkę na bezpieczną odległość. Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył jeszcze 3 minuty, jednak wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie MKS Mianów pokonał Pisię Zygry 3 : 2, zdobywając kolejne, jak ważne 3 punkty.

Pisia Zygry 2 : 3 MKS Mianów (1:3)