herb MKS MIANÓW
HAS Wartkowice   MKS MIANÓW

2011-11-06, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

Meczem w Wartkowicach piłkarze MKS-u Mianów kończyli rundę jesienną. Rundę co trzeba przyznać bardzo udaną. MKS-owi zwrócono punkty za niesłuszny walkower w meczu z Nerem Łódzkim, tak więc jedyną porażkę jesienią MKS zanotował z LKS Dąbrówka (0 : 2). Nic nie zmieniło się także po meczu z HAS-em, który Mianowanie wygrali 4 : 2. Trzy punkty zdobyte trzeba to przyznać po nienajlepszej grze, na pewno brakło więcej zimnej krwi po bramką rywali. Jednak wygrana cieszy i mistrzostwo jesieni MKS-u Mianów stało się faktem. Od początku meczu w Wartkowicach drużyna MKS-u nie przypominała tej z poprzednich spotkań. Środek pola zdominowany przez graczy HAS-u, a szeregach MKS-u było dużo niedokładności. Natomiast klarownych sytuacji bramkowych obu zespołów było jak na lekarstwo. Więcej z gry trzeba przyznać mieli gospodarze, jednak to goście wychodzą na prowadzenie.  Arkadiusz Beda dostaje podanie z głębi pola i wydaje się, że piłka opuści plac gry, z bramki wychodzi niepotrzebnie golkiper HAS-u, a tymczasem Arek posyła piłkę lobem, która wpada do bramki. Radość z prowadzenia Mianowian nie trwała zbyt długo.  Kilka minut później Wartkowice z prawej strony ,nieopodal linii autowej wykonują rzut wolny. I wtedy wróciły „koszmary” z poprzedniego sezonu. Waldek Staszek „wypluwa” uderzoną piłkę przed siebie do której najszybciej dopada zawodnik gospodarzy i mamy remis 1 : 1. Zabrakło asekuracji bramkarza i stało się. Wartkowice zwietrzyły szansę na korzystny rezultat z liderem i poszły za ciosem. Jednak zostały wypunktowane przez MKS. Jeszcze przed przerwą goście zdobywają drugą bramkę i wychodzą na prowadzenie, którego jak się później okazało nie oddali do końca meczu.  Bramka numer dwa została zdobyta po szybkim kontrataku. Waldek Staszek po jednej z akcji HAS-u skutecznie paruje piłkę w bok bramki, z pola karnego piłkę wyprowadza Tomasz Wójcik, podanie do Sławomira Barańskiego następnie odegranie do Kamila Krasonia, przerzut na lewą stronę do Artura Łukasika a tam…ponad 20 metrów do bramki, Artur decyduje się na strzał i ku uciesze zawodników i kibiców MKS-u futbolówka wpadła w samo okienko bramki rywali i zatrzepotała w siatce. Bramka „stadiony świata”. Do przerwy więcej goli nie padło i piłkarze schodzili do szatni przy stanie 2 : 1 dla gości. W drugiej połowie MKS wybił Wartkowiczanom jakiekolwiek marzenia o remisie bądź zwycięstwie. Stan meczu na 3 : 1 podwyższa Sławomir Barański.  Podanie z lewej flanki, piłkę przepuszcza Arek Beda, która trafia do zupełnie niepilnowanego Sławka, a jemu nie pozostało nic innego jak umieścić ją w siatce.  Bramkę numer 4 strzela Arek Beda. Daleki wykop bramkarza Waldka Staszka, szybkość Arka i mamy gola. Arek mógł pokusić się przynajmniej o jeszcze dwie bramki (bądź podać lepiej ustawionym partnerom), jednak z opresji zwycięsko wychodził bramkarz gospodarzy. W końcówce spotkania pogubił się trochę arbiter, który swoimi decyzjami doprowadził do ostrej gry.  Efektem tego była druga żółta (słuszna czy nie), a w konsekwencji  czerwona kartka dla Piotrka Chałupczaka. Natomiast kiedy w doliczonym czasie gry sfaulowany został Krzysztof Adriańczyk gwizdek arbitra milczał jak zaklęty. Widząc to, goście wybijają piłkę na aut. Jednak zawodnicy HAS-u zachowali się mało elegancko nie oddając jej.  Wrzutka w pole karne, strącenie piłki głową przez zawodnika gospodarzy i piłka obok zaskoczonego Waldka wpada do bramki. W taki oto sposób HAS zmniejsza rozmiary porażki i ostatecznie przegrywa 2 : 4.

HAS Wartkowice 2 : 4 MKS Mianów (1:2)