herb Victoria Łódź
MKS MIANÓW   Victoria Łódź

2011-10-29, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

Spotkanie lidera tabeli z wiceliderem zapowiadało sie bardzo interesująco. Obie drużyny dzielił w tabeli 1 punkt (brak decyzji w sprawie walkoweru), więc w przypadku wygranej Łodzian to oni zasiedliby na"fotelu" lidera. Jednak tak sie nie stało, bo MKS tego dnia nie dał najmniejszych szans Victorii, wygrywając 3 : 0. Przy odrobinie lepszej skuteczności, wynik mógłby byc ciut wyższy. Ale zwycięstwo cieszy jak najbardziej. W porównaniu do zwycięskiego składu z meczu z MKS II 2000 Tuszyn trener Dariusz Galoch dokonał jednej zmiany. W skutek nieobecności Piotrka Chałupczaka na boisku w pierwszej jedenastce pojawił sie Łukasz Garbacz (dał dobrą zmianę w Tuszynie). Łukasz wystąpił na lewej stronie pomocy, natomiast po przeciwległej stronie Sławomir Barański. Reszta pozostawała bez zmian. Na ławce rezerwowych trener miał do dyspozycji tylko dwóch zawodników : Tomasza Kurczewskiego i Artura Łukasika. Początek meczu to wzajemne "badanie się" drużyn. Pierwsze strzały na bramkę oddali piłkarze gospodarzy, jednak były one niecelne. W odpowiedzi próbowali goście, jednak także bez rezultatu. Z czasem zarysowała się przewaga MKS-u Mianów, który zaczął sobie stwarzać groźne sytuacje bramkowe. Znakomite prostopadłe podanie Kamila Krasonia otworzyło drogę do bramki Arkadiuszowi Bedzie, lecz jego zbyt lekki strzał padł łupem bramkarza gości. Arek skiksował też, kiedy otrzymał podanie z lewej strony boiska od Łukasza Garbacza, ale z bliskiej odległości źle trafił w piłkę i wyszła ona za linię końcową boiska. Kilka strzałów z dystansu też nie przyniosło powodzenia. Następnie kolejne dobre dośrodkowanie w pole karne Łukasza Garbacza, wprost na głowę Adama Golańskiego, jednak ten z bliska uderza piłkę ponad poprzeczką. Adam miał szansę się zrehabilitować. Będąc w polukarnym, mając piłkę na prawej nodze, powinien zdecydować się na strzał, lecz wybiera inną opcję  : zwód na lewą nogę, jednak za daleko wypuszcza sobie piłkę i akcję zażegnuje obrońca Victorii i tylko rzut rożny dla MKS-u. Dobrą partię w szeregach gości rozgrywał bramkarz, dzięki któremu do przerwy wynik był remisowy 0 : 0. W przerwie spotkania nie nastąpiła żadna zmiany w MKS-ie. Mianowanie od początku drugiej części spotkania rzucili się na rywala. Przyniosło to efekt po niespełna kilku minutach. Szarżującego i wychodzącego na czystą pozycję Arkadiusza Będę faulem przed polem karnym powstrzymuje kapitan Victorii.  Sędzia nie miał najmniejszych wątpliwości, czerwona kartka i od 50 minuty MKS grał z przewagą zawodnika. Nie minęło 5 minut, a gospodarze wykorzystują tą przewagę.   Świetnym ,dalekim podaniem przez ponad pół boiska popisuje się Dariusz Staszek, piłka trafia do Arka Bedy, który ogrywa jednego, drugiego obrońcę, wysuwa sobie piłkę………i dopada do niej Adam Golański i po rykoszecie (piłka odbita od obrońcy), obok całkowicie zmylonego bramkarza umieszcza ją w siatce. Tak więc MKS prowadzi 1 : 0. Przez dłuższy czas taki wynik się utrzymuje. Wynik na granicy ryzyka. Jednak Victoria oprócz dwóch rzutów wolnych z bliskiej odległości ( jeden po faulu Sławomira Sulimy przed polem karnym, drugi  pośredni już w polu) nie zagroziła bramce strzeżonej przez Waldka Staszka. Zabrakło jej pomysłu, aby sforsować obronę MKS-u.  Kwadrans przed końcem meczu na placu gry melduje się Artur Łukasik (zmieniając Arka Bedę). Trzy próby Artura, aby zaskoczyć bramkarza z dystansu nie zdały rezultatu. Choć ostatnim strzałem Artur mógł „zerwać pajęczynkę” z bramki. Byłaby to niewątpliwie wyjątkowo piękna bramka. Co się nie udało popularnemu „Łysemu” powiodło się Adamowi „Golo” Golańskiemu.  Adam popisał się strzałem z 25 metrów, piłka odbiła się od lewego słupka wewnątrz bramki i zatrzepotała w siatce.  „Golo” postawił kropkę nad „i” zdobywając i trzecią bramkę, ustalając wynik spotkania na 3 : 0. Asystę przy tej bramce zaliczył Kamil Krasoń, który przedłużył piłkę głową do Adama, a ten będąc „sam na sam” z bramkarzem pewnym i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce gości. Ostatecznie MKS Mianów pokonał Victorię Łódź 3 : 0 i pozostał liderem tabeli.

MKS MIANÓW 3 : 0 Victoria Łódź (0:0)