herb GLKS II Dłutów
MKS MIANÓW   GLKS II Dłutów

2011-10-15, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

W 6 kolejce rozgrywek o mistrzostwo „B” klasy MKS Mianów podejmował na boisku w Lutomiersku rezerwy GLKS Dłutów. W poprzedniej kolejce Dłutowianiom nie dane było rozegrać meczu, gdyż HAS Wartkowice na mecz nie przyjechał. Natomiast GLKS II stawił się w Lutomiersku w sile 11 zawodników. Taka liczba zawodników nie była w stanie stawić oporu piłkarzom MKS Mianów, którzy zwyciężyli 5 : 0. Gdyby zawodnicy MKS+u zachowali więcej zimnej krwi pod bramką rywali wynik mógłby być wyższy. Od początku spotkania swój styl gry narzucili gospodarze, zamykając gości na ich własnej połowie.  Przez pierwszy kwadrans gry GLKS II nie był w stanie w jakikolwiek sposób zagrozić bramce strzeżonej przez Waldka Staszka. Jednak gdy Dłutowanie już się otrząsnęli to przegrywali 0 : 2.  Najpierw fantastycznym podaniem nad głowami obrońców rywali popisał się Kamil Krasoń, piłka trafiła do Arkadiusza Bedy, który wpadł w pole karne, minął bramkarza i z lekka ostrego kąta umieścił piłkę w siatce.  Być może Kamil pozazdrościł bramki Arkowi, bo poźniej to właśnie Kamil wpisał się na listę strzelców. Jego strzał z linii 16 metra przepuścił bramkarz gości i w ten sposób MKS Mianów prowadził 2 : 0. Gospodarze poszli za ciosem, jednak kolejne akcje nie przyniosły efektu bramkowego. Strzałami z dystansu bramkarza próbowali pokonać zarówno Dariusz Staszek, Adam Golański czy Kamil Krasoń. Ten ostatni w kolejnych minutach gry mógł zaliczyć drugą asystę, kiedy podawał wzdłuż bramki do Arka Bedy, lecz ten fatalnie skiksował z najbliższej odległości przenosząc piłke nad poprzeczką . Bramkę mógł zdobyć też Adam Golański, ale w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem strzelił za lekko i piłka padła łupem golkipera. Jedyną wartą odnotowania akcję goście z Dłutowa mieli, kiedy nieupilnowany zawodnik gości, w polu karnym uderzył głową, jednak na posterunku był Waldek Staszek i Dłutowanie mieli rzut różny z którego i tak nic nie wynikło. Tak samo reszta stałych fragmentów gry ze strony gości nie przyniosła efektu. Do przerwy MKS 2 : 0 GLKS II . W przerwie nie nastąpiła żadna zmiana w szeregach gospodarzy. Drugą połowę trzeba powiedzieć, że lepiej zaczęli goście, którzy stworzyli kilka akcji wykorzystując chaos w szeregach MKS-u. Jednak tego dnia obrona wraz z bramkarzem dobrze funkcjonowała, a zgrzyty pojawiły się w formacji ofensywnej. Ale i im dopisało też szczęście.  Trzecia bramka dla MKS-u była dziełem  przypadku. Na strzał zdecydował się Sławomir Barański, jednak po drodze piłka trafiła w nogę Arka Bedy i wpadła do bramki obok zdezorientowanego bramkarza. Właśnie od bramkarza zaczęła się akcja, która pozwoliła powiększyć przewagę Mianowianom w tym spotkaniu.  Daleki wykop Waldka Staszka, niefortunna interwencja obrońcy otworzyła szansę przed Adamem Golańskim, który nie mógł tego nie wykorzystać. Czwarte trafienie dziełem właśnie Adama. Do bramki nie trafił za to wprowadzony na ostatnie 15 minut Artur Łukasik. Będąc w polu karnym przedryblował obrońców, lecz trafił tylko w słupek w wydawało się super dogodnej sytuacji.  Okazji nie zmarnował wprowadzony po przerwie Piotr Chałupczak, który zdobył piątą, ostatnia bramkę dla MKS-u w tym meczu. Ostatecznie MKS Mianów pokonał GLKS II Dłutów 5 : 0. Cieszyć musi fakt, że był to drugi mecz z rzędu zagrany na „0” z tyłu. Bilans dwóch ostatnich spotkań: 2 zwycięstwa w stosunku bramkowym 9 : 0

MKS MIANÓW 5 :0 GLKS II Dłutów (2:0)