herb MKS MIANÓW
Hetman Łódź   MKS MIANÓW

2011-10-08, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

W sobotę 8 października MKS Mianów w ramach 5 kolejki „B” klasy zmierzył się w Łodzi z miejscowym Hetmanem. Przed spotkaniem z MKS-em, Hetman w czterech spotkaniach nie zaznał goryczy porażki (był taką drużyna wraz z sąsiadem zza miedzy, Victorią) , dodatkowo tracąc w tych meczach tylko jedną bramkę. To obrazowało jak ciężkie spotkanie czekało zespół z Mianowa. Jednak jak się potem okazało „nie taki diabeł straszny jak go malują”. Choć pogoda tego dnia była kapryśna dla zawodników, to słońce zaświeciło jednak dla drużyny MKS Mianów, którzy pokonali Hetman 4 : 0. Od początku spotkania goście starali się nadać ton grze i tak z biegiem czasu uczynili. Hetman za to starał się grać większość piłek do swojego szybkiego skrzydłowego „stranieriego” Mohameda. Jednak kiedy ten stanął „sam na sam” z bramkarzem Waldkiem Staszkiem to nie potrafił go pokonać, bo Waldek wspaniale sparował piłkę na rzut rożny. Inaczej było w przypadku ofensywy Mianowa. Za sprawą stałego fragmentu gry MKS wychodzi na prowadzenie.  Rzut różny z lewej strony boiska wykonuje  Adam Golański, fantastyczne dogranie wprost na głowę Kamila Krasonia, a ten precyzyjnym strzałem umieszcza piłkę w siatce gospodarzy. Kamil, a także Darek Staszek próbowali swych sił w strzałach z dystansu lecz bez powodzenia. Powodzenie przyniosła za to akcja rozgrywającego bardzo dobrą partię na lewej pomocy Krzysztofa Adriańczyka.  Szybko wymienionych kilka podań, pole karne, dogranie, zamieszanie, do piłki dopada Adam Golański i strzałem przy słupku trafia na 2 :0  dla MKS-u. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.  Na drugie 45 minut nie wychodzi narzekający na lekki ból w nodze Krzysiek Adriańczyk, za niego na placu gry melduje się Artur Łukasik. Była to jedyna zmiana dokonana w przerwie. W drugiej połowie Hetman nie mając nic do stracenia musiał zaatakować, jednak wszelkie akcje zaczepne gospodarzy były skutecznie przerywane przez obronę MKS-u. Kilka strzałów na bramkę Waldka nie przyniosło zmiany rezultatu.  Wynik za to zmienił się za sprawą Arkadiusza Bedy. Kamil Krasoń dalekim wykopem z własnej połowy posyła piłkę, która trafia do będącego na prawej flance Arka, a ten będąc w narożniku pola karnego decyduje się na strzał. Ku uciesze kibiców jak i zawodników gości piłka zatrzepotała w samym okienku bramki. Do końca spotkania pozostawało jakieś 25 minut gry, a w tej chwili MKS Mianów prowadził 3 : 0. Arkadiusz Beda „ukąsił” Hetmana jeszcze raz w tym meczu.  Po podaniu Adam Golańskiego, Arek mija obrońców, „kładzie na ziemię” bramkarza i nie pozostaje mu nic innego jak strzelić do bramki podwyższając prowadzenie  na 4 :0  dla MKS –u Mianów. Przy takim stanie meczu gospodarze zdobywają honorową bramkę, która nie zostaje jednak uznana (z racji pozycji spalonej strzelca) przez arbitra. Wynik spotkania pomiedzy Hetmanem, a MKS już się nie zmienił i Łodzianie ulegli 0 : 4. Mecz jednak mógł się podobać zgromadzonym kibicom, zarówno za sprawą bramek jak i akcji obu ekip.

Na placu gry w barwach MKS-u pojawili się też: Łukasz Garbacz, Kamil Filipczak i Dominik Brożek.

Hetman Łódź 0 : 4 MKS MIANÓW (0:2)