herb LKS Dąbrówka
MKS MIANÓW   LKS Dąbrówka

2011-10-01, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

1 październik okazał się dniem pierwszej porażki MKS-u Mianów w lidze. Zdarzyła się ona w 4 kolejce, a „lepsza” okazała się LKS Dąbrówka. Ale jak się nie strzela to nie sposób wygrać meczu. Pierwsza akcja gości w meczu mogła przynieść im powodzenie, jednak w sytuacji „sam na sam” zwycięsko z napastnikiem Dąbrówki wyszedł Waldemar Staszek, który sparował piłkę na rzut rożny. MKS miał swoje dogodne, wyśmienite, ponad 100 % sytuacje. Jednak z najbliższej odległości Adam Golański najpierw posłał piłkę obok słupka, a następnym razem trafił wprost w bramkarza.  Bramkę zdobyła za to Dąbrówka, choć wcześniej miała bardziej dogodne wydawało się sytuacje uczyniła to dopiero za sprawą rzutu karnego. Czy sędzia słusznie czy niesłusznie ocenił sytuacje w której „faulował” Włodzimierz Marciniak teraz jest bez znaczenia. Goście długo dyskutowali kto ma wykonywać tego karnego, w końcu wykonawca ustawił piłkę na 11 metrze i strzelił w środek bramki, jednak uderzenie było silne i piłka zatrzepotała w siatce. Do przerwy Dąbrówka prowadziła 1 : 0. W drugiej połowie MKS chcąc coś ugrać w tym meczu musiał się „odkryć”. Wyśmienitą sytuację, aby doprowadzić do wyrównania zmarnował Dariusz Staszek, który z kilku metrów główkował obok słupka.  W innej akcji sędzia ukarał Arkadiusza Bedę żółtą kartką,  kiedy startował do piłki i przed polem karnym (bądź już w polu) został sfaulowany przez bramkarza gości. Nie układała się gra gospodarzom w drugich 45 minutach gry ,   którzy w końcówce zostali skarceni drugą bramką i było po meczu. MKS Mianów uległ LKS Dąbrówka 0 : 2.

MKS MIANÓW 0 : 2 LKS Dąbrówka (0:1)