herb MKS MIANÓW
Ner Łódzki   MKS MIANÓW

2011-09-25, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

W meczu 3 kolejki  pomiędzy pierwszą, a ostatnia drużyną obyło się bez niespodzianki. MKS Mianów pokonał w Ksawerowie Ner Łódzki 4 : 2. W takich spotkaniach kiedy „faworyt” jest z góry znany mogłoby się wydawać, że w meczu będzie lekko, łatwo i przyjemnie. Jednak to boisko wszystko weryfikuje, a statystyki „nie grają”. Jednak od początku. Trener Dariusz Galoch miał do dyspozycji w tym meczu 17 zawodników w tym : nieobecnych w meczu z Pisią Sławomira Sulimę i Włodzimierza Marciniaka oraz powracającego po kontuzji Arkadiusza Bedę. Pierwsza minuta meczu ,a gospodarze niewiele brakło mogliby się cieszyć z prowadzenia. Nieudana pułapka ofsajdowa (choć wydaje się, że spalony jednak był, ale cóż) i w dogodnej sytuacji znajduje się napastnik Neru, jednak Waldek Staszek wychodzi z tej sytuacji obronną ręką (jak się potem okazało, nie pierwszy i nie ostatni raz ). Potem do głosu doszli goście, którzy w przeciągu 15 minut 3-krotnie cieszyli się ze strzelonych bramek.  Zaczął Adam Golański, który w polu karnym zachował najwięcej sprytu, mając obrońcę „na plecach” odwrócił się i strzelił z najbliższej odległości.  Druga bramka padła łupem Artura Łukasika. W okolicach 25 metra piłkę posiadał Kamil Krasoń, obrońcy Neru całą uwagę skupili na nim, pozostawiając zupełnie niepilnowanego Artura. Jedne zagrania Krasonia do Łukasika otworzyło drogę do bramki temu drugiemu. Na trzeciego gola kibice zgromadzeni przy boisku w Ksawerowie nie musieli długo czekać.  Z własnej połowy piłkę wyprowadza stoper Sławomir Sulima, zagrywa długą piłkę w pole karne rywali i wydaje się jednak, że piłka będzie stracona i padnie łupem bramkarza, jednak dla Adama Golańskiego nie była stracona, który uprzedza bramkarza rywali i kieruje piłkę do pustej bramki. Tak więc po około 20 minutach gry MKS Mianów prowadził z Nerem Łódzkim 3 : 0. Takiego stanu rzeczy nie wytrzymał trener gospodarzy i już w pierwszej połowie przeprowadził zmianę zawodnika. Jak się potem okazało „miał nosa”, bo wprowadzony zawodnik szybko zaaklimatyzował się na boisku.   Niespełna 10 minut od wejścia na plac gry wykorzystał błąd obrońców MKS-u i strzałem w długi róg zdobył bramkę zmniejszając stan meczu na 1 : 3. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło.  W przerwie spotkania w szeregach gości nastąpiła jedna zmiana : Piotr Chałupczak za Artura Łukasika. Początek drugiej połowy zdecydowania na korzyść MKS Mianów, który nie schodził z połowy rywali. Jednak co z tego jak żaden strzał nie znalazł drogi do bramki bądź skutecznie interweniował bramkarz lub obrońcy Neru. Co się nie udało ofensywnym graczom gości, udało się za to gospodarzom.  Zawodnik Neru dośrodkował z prawej strony boiska, piłka trafiła do napastnika, który strzałem z półwoleja nie dał szans na skuteczną interwencję zasłoniętemu Waldkowi Staszkowi. Więc Ner przegrywał tylko 2 : 3 i zwietrzył swoją szansę na osiągnięcie korzystnego wyniku z liderem tabeli. I miał ku temu wyśmienitą, wymarzoną sytuację zdobywca drugiej bramki dla Neru. Dostał piłkę na piątym metrze i mógł „zapytać bramkarza w który róg ma strzelić? „ …strzelił, ale wprost w niego. Napastnik mógł w tamtej chwili odmienić losy meczu dla swojej drużyny. Jednak MKS na więcej już nie pozwolił gospodarzom. Sam zdobył czwartego gola wybijąc z głowy jakiekolwiek marzenia o korzystnym rezultacie.   Autorem czwartej bramki był Arkadiusz Beda, który na boisku pojawił się chwilę wcześniej. Można powiedzieć, że zaliczył „wejście smoka”. Dla Arka był to pierwszy występ po kontuzji i od razu pierwszy gol. Przy większej odrobinie precyzji Arek mógł zakończyć ten mecz mając na koncie dwa trafienia, jednak nie wykorzystał okazji „sam na sam” posyłając piłkę obok słupka. Tak więc MKS Mianów ostatecznie pokonał na wyjeździe Ner Łódzki 4 : 2, zachowując fotel lidera. Natomiast Ner w najbliższym spotkaniu z Pisią Zygry może pokusić się o pierwsze 3 punkty sezonie.

Ner Łódzki 2 : 4 MKS MIANÓW ( 1 : 3)