herb Pisia Zygry
MKS MIANÓW   Pisia Zygry

2011-09-17, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

W sobotę o godzinie 16 piłkarze MKS-u Mianów rozpoczęli spotkanie w ramach rozgrywek o mistrzostwo gr. I „B” klasy. W 2 kolejce ich rywalem była Pisia Zygry, która na inaugurację zremisowała z HAS-em 2:2. W drużynie MKS-u w porównaniu do zwycięskiego składu z Sazanem zaszły trzy wymuszone zmiany. Na boisku w podstawowym składzie pojawili się Kamil Krasoń, Łukasz Garbacz oraz Piotr Chałupczak zastępując Sławomira Sulimę, Dariusza Staszka i Włodzimierza Marciniaka. MKS Mianów w tym meczu walczył o swoje drugie z rzędu 3 punkty i już na początku meczu Pisia mogła im to wybić z głowy, gdyby tylko wykorzystała dwie dogodne sytuacje. Jednak Waldek Staszek (notabene były piłkarz Pisii) nie dał się pokonać w wydawało się 100 % sytuacjach. MKS starał się grać piłką przygotowując akcje, jednak albo kończyło się to niecelnymi strzałami, albo piłka padała łupem bramkarza, a w innych sytuacjach odgwizdaniem pozycji spalonej. Jednak w końcu coś musiało zatrybić i tak też się stało.  Piotr Chałupczak po prawej stronie boiska otrzymuje podanie zza pleców obrońców, wbiega w pole karne i mając przed sobą bramkarza próbuje pokonać go „podcinką”. Bramkarz jednak sparuje piłkę w bok bramki, ale na szczęście z dobitką pospieszył Artur Łukasik zdobywając trzeciego gola w rozgrywkach. W pierwszej połowie kibice więcej bramek już nie obejrzeli choć jedna jak i druga drużyna sytuacji ku temu sobie stworzyła. Na drugą połowę MKS Mianów wychodzi bez zmian w składzie. Wychodzi zbyt rozluźniony czy jak, bo już pierwsza akcja Pisii tak jak na początku meczu mogła im przynieść gola. Nie mieli szczęścia pod bramką zawodnicy z Zygier. Jak mówi przysłowie: „Szczęście sprzyja lepszym”, jednak temu szczęściu trzeba też dopomóc. Tak też uczynili piłkarze MKS-u.  Z lewej strony boiska w okolicach 20 metra od bramki rywali piłkę z autu w pole karne  wyrzuca Adam Golański, a tam największym sprytem wykazuje się Łukasz Garbacz, który w walce z obrońcą trąca piłkę, a ta wpada do bramki. Tak więc MKS prowadził 2:0. I mógł „pójść za ciosem” podwyższając prowadzenie lecz wyśmienitej sytuacji nie wykorzystał Piotr Chałupczak, który po podaniu Artura Łukasika z 3 metrów strzelił wprost w bramkarza. MKS nie prowadził więc 3:0, ani 4:0, a gdy do końca meczu pozostał około kwadrans prowadził już tylko 2:1.  Pisia zdobyła kontaktową bramkę mając jeszcze nadzieję, że z Lutomierska wyjedzie bogatsza choćby o punkt. W końcówce zespół z Zygier kończył mecz w dziesiątkę bo za druga żółtą kartkę, a  w konsekwencji czerwoną boisko opuścił zawodnik gości. MKS Mianów nie dał sobie odebrać zwycięstwa i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. Tym samym kolejne 3 punkty zostały dopisane do konta Mianowian, a piłkarzom Pisii niewykorzystane sytuacje z pierwszych minut gry mogą śnić sie po nocach.

MKS MIANÓW 2 : 1 Pisia Zygry (1 :0)