12 MAJ (NIEDZIELA) GOD 11

ZBIÓRKA GOD 10

BOISKO : Tuszyn Poniatowskiego 13

PORAŻKA W CZERWONYCH KOLORACH

Kolejna porażka Mianowa. Tym razem w Tuszynie z rezerwami MKS-u 4-2 (2-1). Goście kończyli mecz w dziewięciu, bo czerwone kartki złapali: Piotr Chałupczak i Adrian Osowski. Mianów spadł na przedostatnie miejsce w tabeli.

Skazani na porażkę gracze Mianowa rozpoczęli bardzo dobrze. Po zagraniu w 15 minucie Piotra Chałupczaka bramkę zdobył Mariusz Adrianowski. Niestety później w ciągu kilku minut dwie bramki zdobyli gracze z Tuszyna. W drugiej połowie gospodarze przycisnęli bardziej i ukoronowali to trzecim golem. Na uwagę zasługuje bezmyślne zachowanie najpierw Piotra Chałupczaka (odepchnął rywala, a następnie obraził sędziego) oraz Adriana Osowskiego (mając żółtą kartkę na koncie grał nadal ostro i po kolejnym wejściu przy polu karnym, sędzia odesłał go do szatni).
O dziwo grając w "9" gracze Mianowa złapali wiatr w żagle i po faulu w polu karnym na Pawle Urbaniaku, strzałem z "11" bramkę zdobył Mateusz Kacprowski. Goście próbowali atakować, ale przewaga Tuszyna zrobiła swoje i w efekcie skończyło się na 4-2.

Drużyna zagrała ambitnie, jednak niestety bezmyślne osłabienia zespołu zaważyły na losach meczu. Nie ma co narzekać też na sędziego, który wyraźnie sprzyjął gospodarzom. Co więcej na boisku pojawił się "podejrzany" zawodnik w ekipie Tuszyna, który po przerwie nagle zniknął. Sprawdzenie kart, było zbyt dużym wyzwaniem dla sędziego, który chciał potwierdzać toższamość na podstawie samych dowodów osobistych, bez obecności zawodników (!), zresztą rezerwowi gracze od razu po zmianach opuszczali stadion (!). Jeden z zawodników Tuszyna nieoficjalnie potwierdził, że faktycznie nie wszyscy grali "legalnie". Nie ma co się usprawiedliwiać, ale po coś są pewne zasady i należy ich przestrzegać, widocznie następnym razem też warto ściągnąć sobie kilku innych graczy z wyższych lig i wstawiać do składu?