27 KWIETNIA (SOBOTA) GOD 18:00

ZBIÓRKA O 17:00

Boisko: Kosynierów Gdyńskich 18, Łódź (CHKS)

"SEN O VICTORII"... NIE SPEŁNIŁ SIĘ!

Po jednostronnym spotkaniu MKS poległ z kretesem w Łodzi 4-0 (1:0). Piłkarze Mianowa rozegrali bardzo słabe zawody, i na dodatek kończyli w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Adriana Osowskiego.

Początek meczu miał przebieg podobny do tego z Pabianic. Gospodarze atakowali, a Mianów starał się kontrować. Niestety zbyt częste błędy w ustawieniu nie wróżyły niczego dobrego. Zageszczony środek pomocy nie spełniał swojej roli i były zbyt duże przerwy między formacjami. Walczył Adrian Osowski, którego ostre wejścia szybko skończyły się żółtą kartką. W okolicach 30. minuty kolejna akcja gospodarzy przyniosła bramkę, po płaskim uderzeniu w krótki róg. Kilka minut później niefrasobliwość obrony i złe ustawienie bramkarza wykorzystał napastnik Victorii i uderzeniem o słupek doprowadził do 2:0. Tak zostało do przerwy.

Druga połowa nie zmieniła oblicza. Lepiej dysponowani tego dnia fizycznie i motorycznie gospodarzy atakowali, a Mianów nie był w stanie przerwać naporów. W 60. minucie rzut karny dwukrotnie w odstępie kilkunastu sekund, wykonywała Victoria, jednak znakomicie spisał się najpierw bramkarz Grzegorz Kurczewski, a za drugim razem gracz gospodarzy przestrzelił. Pod koniec meczu goście stracili jeszcze czwartą bramkę oraz Adriana Osowskiego, który za dyskusje z sędzią wyleciał z boiska.

4-0 to chyba najniższy wymiar kary tego dnia. Mianów raził niedokładnością i brakiem pomysłu na grę. Pod koniec meczu zawodnicy w ogóle nie realizowali już założeń taktycznych i ustawienia. W dodatku zbyt indywidualna gra, w której "brylował" głównie Arkadiusz Beda, przynosiła tylko flustrację reszty zawodników. Punktów Mianów musi szukać gdzie indziej.