herb Elta Łódź
MKS Mianów   Elta Łódź

2010-06-02, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Spotkanie w Ciężkowie (powiat poddębicki) było ostatnim spotkaniem jakie rozegrał MKS Mianów w roli gospodarza. Przeciwnikiem był outsider rozgrywek Elta Łódź. Drużyna, która zdobyła zaledwie 3 punkty w sezonie. MKS Mianów o 13 więcej. Faworyt więc teoretycznie był wiadomy. Od początku spotkania do ataku ruszyli żółto-zieloni. Raz za razem atakowali bramkę Elty. Jednak wszystkie te akcje kończyły się niepowodzeniem. do pewnego momentu...akcję zainicjował Łukasz Garbacz, minął obrońców i będąc już przy lini końcowej boiska wycofał piłkę na 5 metr do Mariusza Stelmachowicza. Ten strzelił, lecz piłka ugrzęzła między nogami zawodników. Jednak fakt, że było to już za linią bramkową sędzia wskazał na środek boiska i MKS prowadził 1:0. Żółto-zieloni dalej atakowali bramkę gości z Łodzi, jednak jak to miało miejsce wcześniej bez efektu. Kilka sytuacji zmarnował Arkadiusz Beda. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. I w końcu i Arek się przełamał zdobywając tym samym swoją 29 bramkę w sezonie (przy bramce asystował Piotr Chałupczak, który popisał się miekką wrzutką do naszego napastnika). W pierwszej połowie Elta tylko raz poważnie zagroziła naszej bramce, której w tym spotkaniu strzegł Grzegorz Kurczewski. Parę rzutów rożnych i strzałów dla Elty to jednak za mało. Pierwsza połowa zakończyła się więc dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy. W drugiej połowie spotkania w naszych szeregach wkradło się rozluźnienie, przez co śmielej radzili sobie gracze z Łodzi. Łodzianie kilkakrotnie groźnie atakowali, jednak na szczęście bez efektu bramkowego. Niewykorzystane sytuacje się mszczą jak to w piłce bywa. Po jednej z akcji MKS-u w polu karnym faulowany był Arek Beda i sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał sam poszkodowany. A więc 3:0 dla żółto-zielonych. Czwarta bramka dla gospodarzy była także autorstwa naszego napastnika, który tym samym ustrzelił klasycznego hat-tricka. Gdyby jednak popisał się lepszą skutecznością, bądź w niektórych sytuacjach odegrał piłkę do lepiej ustawionych partnerów wynik mógłby być wyższy. A wynik spotkania na 5:0 ustalił Łukasz Garbacz, który popisał się pięknym strzałem półprzewrotką! (asystę zaliczył Sławomir Barański , który wykonywał rzut rożny)

MKS Mianów   5 : 0 Elta Łódź

Bramki: A. Beda x3 , M.Stelmachowicz, Ł.Garbacz